• تماس با ما: 09124134354
  • ایمیل به ما: info@medhatroling.com
  • ساعت کاری: 08:00 تا 17:00

اسکافلد چیست

skafold-chist

نام دیگر اسکافلد داربست مثلثی است. این نوع داربست از اجزای مختلفی تشکیل شده که شامل لوله ی ۵ یا همان لوله ی داربست به همراه لوله ۳٫۸ است. به طور کلی داربست باعث می شود تا کار ساخت و ساز راحت تر شود، دسترسی به قسمت های مختلف با ارتفاع بالا مقدور شود و در عین حال ایمنی کارگران نیز فراهم شود.

مراحل اسکافلد بندی

اسکافلد بندی در دو مرحله انجام می گیرد.

مرحله اول اسکافلد بندی: اول باید در مکانی که می خواهید اسکافلد بندی انجام دهید، زمین سفت باشد و یا از تخته زیرپایی باید استفاده کنید. نکته قابل توجه این است که باید حتماً زمین تراز باشد. اگر تراز نباشد لوله های بعدی را که متصل می کنید به مشکل بر می خورید. مهم ترین نکته نیز همین تراز بودن لوله ها می باشد تا فشار وارده به تمامی لوله ها تقسیم شود.

مرحله دوم اسکافلد بندی: چون از داربست اسکافولد در ارتفاع های بالا استفاده می کنید باید لوله ها را با بست داربست به یکدیگر وصل کنید. بست ها باعث یکپارچگی لوله ها می شود.

اول باید چهار عدد پاشنه را روی زمین تراز شده به شکل مربع قرار دهید. در مرحله بعد چهار عدد میل مهار را به صورت مربع روی پاشنه ها نصب کنید و بعد از آن یک میل مهار دیگر را به صورت اریب نصب کنید. بعد از اتمام این مرحله پایه های داربست مثلثی که در ارتفاع ۱٫۷۵ سانتی متر می باشد را داخل پاشنه ها نصب کنید. برای فیکس کردن باید از ۴ عدد پیچ تنظیم استفاده کنید

از مهمترین مزیت ها و ویژگی های اسکافلد چکشی این است که به آسانی باز و بسته می شود . کار کردن با آن نیاز به آموزش خاص و نیروی انسانی ماهر ندارد . تنها ایراد آن این است که مقداری جاگیر است . هنگام کار با اسکافلدها سرعت انجام پروژه افزایش می یابد و همچنین ایمنی کار نیز بسیاز افزایش می یابد

Recover Joomla Template

مدحت رولینگ | تولید کننده انواع قطعات صنعتی ، تراشکاری و رولینگ لوله با بهترین کیفیت .

 

 09124134354 - موبایل
02189773905 - فکس
تهران ، ملارد ، صفادشت ، شهرک صنعتی صفادشت
خ هشتم غربی ، پلاک 138 ، سازه گستر مدحت 
info@medhatroling.com

ساعت کاری

شنبه تا چهار شنبه
8:00 صبح تا 17:00 عصر
پنج شنبه
8:00 صبح تا 13:00ظهر
جمعه
تعطیل

برای اطلاع از آخرین اخبار، بروزرسانی ، محتوا، نظرسنجی ها و پیشنهادات مدحت رولینگ ثبت نام کنید